Our Services One Page

Oops...
Slider with alias tm-service not found.

What We Do

At Finance Plus, we focus on our clients' most critical issues and opportunities. Generally, the services we offer involve preparing a financial plan or rendering a financial consultation for clients based on the client’s financial goals and objectives.
Whether you are working toward financial security, providing a steady stream of income, or planning for retirement, we can help simplify your finances. Finance+ can provide access to a wide range of quality investments and services to pursue your financial goals.

Reliable & Safe

Accumulation
Accumulation planning addresses an individual's investment needs.
Taxation
Tax planning considers the tax implications of individual.
Risk Management
Risk management is intended to manage financial and other losses.
Estate Planning
Estate planning creates a master plan for the management of your property during life and after death.

Why They Choose Us

Pan Bogdan Anasiewicz wykazuj.ę się wysokim zaangażowanie oraz profesjonalizmem w swojej pracy, a także życzliwym i uczciwym podejściem do klientów. Na podstawie dotychczasowej współpracy polecamy Agencję Ubezpieczeniową  – Bogdan Anasiewicz jako godnego zaufania partnera.

„Jest znakomitym partnerem dla naszych klientów, profesjonalnie doradza i dba o osoby, które obdarzyły go zaufaniem. Zachęcam do kontaktu z Panem Bogdanem, jestem pewien że otrzymacie Państwo kompletną i rzetelną informację na temat naszej oferty – a w przypadku decyzji o rozpoczęciu współpracy najlepszy możliwy serwis w zakresie ubezpieczeń.”

robert zegar

„Przede wszystkim Pan Bogdan Anasiewicz sprawia, że jako jego klient możesz czuć się spokojny. W ciągu naszej wieloletniej współpracy dbał o to aby przypomnieć mi o kończącym się ubezpieczeniu samochodu. W trybie ekspresowym wyszukiwał najlepsze oferty na potrzeby mojej firmy do zabezpieczenia przetargów. Dlatego też z przyjemnością polecam Państwu usługi Agencji Ubezpieczeniowej Pana Bogdana Anasiewicza.”

pawel piasecki

„Profesjonalne usługi ubezpieczeniowe to pierwsza definicja jak mi przychodzi do głowy. Serdecznie polecam usługi Pana Bogdana Anasiewicza”

Strategy development

Range of markets

Individuals desiring an accumulation planned by a professional.
People who are about to retire yet haven't had a detailed plan.
Citizens confused with complicated taxation system of country.
Owners wanting to manage property and minimize potential taxes.

Investors Will
Like Your
Business Plans!

Call Us Now 001 735 9193
Emal Us info@financeplus.com
Our Company 14 Tottenham Road