Oops...
Slider with alias tm-05 not found.

Looking For A First-Class Financial Consulting Service?

What We Do

At Finance Plus, we focus on our clients' most critical issues and opportunities. Generally, the services we offer involve preparing a financial plan or rendering a financial consultation for clients based on the client’s financial goals and objectives.
Accumulation
Accumulation planning addresses an individual's investment needs
Taxation
Tax planning considers the tax implications of individual, investment
Risk Management
Risk management is intended to manage financial and other losses
Business Planning
Business planning focuses on issues specific to business owners

Help simplify your finance

Let us spend time take care of your finance and you spend time enjoy your life.
125
Employees
100
% Satisfaction
9193
Coffee Cups
9.5
Rating

Our Projects

Testimonials

Pan Bogdan Anasiewicz wykazuj.ę się wysokim zaangażowanie oraz profesjonalizmem w swojej pracy, a także życzliwym i uczciwym podejściem do klientów. Na podstawie dotychczasowej współpracy polecamy Agencję Ubezpieczeniową  – Bogdan Anasiewicz jako godnego zaufania partnera.

„Jest znakomitym partnerem dla naszych klientów, profesjonalnie doradza i dba o osoby, które obdarzyły go zaufaniem. Zachęcam do kontaktu z Panem Bogdanem, jestem pewien że otrzymacie Państwo kompletną i rzetelną informację na temat naszej oferty – a w przypadku decyzji o rozpoczęciu współpracy najlepszy możliwy serwis w zakresie ubezpieczeń.”

robert zegar

„Przede wszystkim Pan Bogdan Anasiewicz sprawia, że jako jego klient możesz czuć się spokojny. W ciągu naszej wieloletniej współpracy dbał o to aby przypomnieć mi o kończącym się ubezpieczeniu samochodu. W trybie ekspresowym wyszukiwał najlepsze oferty na potrzeby mojej firmy do zabezpieczenia przetargów. Dlatego też z przyjemnością polecam Państwu usługi Agencji Ubezpieczeniowej Pana Bogdana Anasiewicza.”

pawel piasecki

„Profesjonalne usługi ubezpieczeniowe to pierwsza definicja jak mi przychodzi do głowy. Serdecznie polecam usługi Pana Bogdana Anasiewicza”

Our skills

Whether you are working toward financial security, providing a steady stream of income, or planning for retirement, we can help simplify your finance. Finance Plus can provide access to a wide range of quality investments and services to pursue your financial goal.
Accumulation
100%
Risk Management
90%
Taxation
70%
Business Planning
95%
Retirement Planning
80%

Number One Financial Consultancy

Call Us Now 001 735 9193
Emal Us info@financeplus.com
Our Company 14 Tottenham Road